Перепланування: законодавчі норми та правила

Перепланування - кращий спосіб підпорядкувати простір свого житла, зробити його максимально комфортним і зручним. В залежності від уподобань, можливі значні видозміни типової обстановки, що перетворюють стандартний інтер'єр в функціональні зони, що відображають індивідуальність господарів.

Але діяти тільки так, як велить фантазія і уява не можна. Слід пам'ятати, що від будь-яких робіт з перепланування залежить безпека і комфорт не тільки власників, але і мешканців багатоквартирного будинку, якщо мова йде про демонтаж перегородок в квартирі.

Саме тому для перепланування житла необхідна допомога професіоналів, які строго дотримуються законодавчих норм і можуть оформити приміщення, перебувати в якому не тільки зручно, але й безпечно.

Закон про перепланування

З недавнього часу в Україні змінилися правила затвердження перепланування. Згідно з Постановою КМУ № 1024 від 28.12.2016 «Про внесення змін до Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків», процедура проведення перепланування була спрощена.

Стаття 100 «Житлового кодексу» регламентує: «Виконання наймачем робіт з переобладнання і перепланування жилого будинку і жилого приміщення, не передбачають втручання в несучі конструкції та / або інженерні системи загального користування, не потребують отримання документів, що дають право на їх виконання. Після завершення зазначених робіт введення об'єкта в експлуатацію не потрібно ».

Відповідно до закону заборонені такі дії з перепланування житла:

  • демонтаж несучих і зовнішніх стін (в тому числі, збільшення віконних прорізів);
  • переміщення санвузлів і кухні в зони, що знаходяться над житловим приміщенням сусідів знизу (виняток - якщо перепланування відбувається у власній дворівневій квартирі);
  • зміна або демонтаж вентиляційних шахт.

Важливо пам'ятати, що закон чітко визначає значення поняття «перепланування», припускаючи лише зміну розташування не несучих стін. Решта робіт, пов'язані з демонтажем зовнішніх і несучих стін, а також перенесенням комунікацій кваліфікуються як «реконструкція», вимагаючи погодження та затвердження за чинним законодавством.

Затвердження змін

По закінченню робіт, власник квартири (будинку) зобов'язаний викликати інспектора БТІ. Після вимірювання нової площі та огляду приміщень, фахівець виготовить новий паспорт на об'єкт. З документом необхідно звернутися до нотаріуса для засвідчення змін і їх внесення до Державного реєстру майнових прав.

Перепланування - дуже популярний вид робіт у всій Україні. Як правило, фахівці лояльно ставляться до всіх змін, якщо вони не суперечать правилам, зазначеним у законі.

Перепланування житла від компанії Art-i-Chok

Перепланування без проблем

Кожне житло - це унікальний простір, що вимагає індивідуального підходу. Звернувшись до нас ви отримаєте детальну консультацію щодо особливостей внесення змін. А разом ми зможемо створити проект, який буде відповідати всім законодавчим нормам і правилам, при цьому поєднувати в собі функціональність, ергономіку і естетичність.

А разом ми зможемо створити проект, який буде відповідати всім законодавчим нормам і правилам, при цьому поєднувати в собі функціональність, ергономіку і естетичність.

 

 

 

 

 


ЗАМОВИТИ ПРОЕКТ